TAEKWONDO TEAM ULQINI: FITUAN TETË MEDALJE NË TURNEUN NË KROACI

Gjatë vikendin me datë 21-22.08.2021 në ishullin e Korçulles u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së, për të dy disciplinat, ndeshje dhe forma.
Në këtë aktivitet sportiv klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me tetë sportist.
Vajzat nga ekipi i Ulqinit shkëlqyen me paraqitjen e tyre, me 5 medalje të arta dy të argjendit dhe një të bronzit. Garuesja më e sukseshne ishte Merisa Malokraja me tre ndeshje të fituara, Amella dhe Sara me nga dy ndeshje të fituara. Ndërsa Havaja dhe Arta fituan ndeshjet e para, mirpo u ndaluan në ndeshjet e dyta.
Në disciplinën e Formave Sumeja Bisha dhe Berina Mustafa patën një përformancë të shkëlqyeshme.
Medaljet e i fituan garueset:
Merisa Malokraja
Amella Nuti
Sara Kraja
Amra Dushku
Sumeja Bisha
Berina Mustafa
Hava Malokraja
Arta Ismailaga
Në rënditjen e përgjithshme klubi i taekwondo-së Ulqini në kategorinë kadet fiton trofeun e vendit të dytë.
Falenderojmë prindërit për përkrahje maksimale. Faleminderit sponsorit Hotel Prego, për përkrahje financiare.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Klan Kosova: MYSAFIR MUNIB ABAZI – SI E KALOI ULQINI SEZONIN VEROR

Abazoviq: FILLON KTHIMI I PRONAVE QYTETARËVE TË ULQINIT NË VALDANOS

TV Ul-info: GJELOSH GJOKAJ – “BABAI” I GRAFIKËS MODERNE

Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT
Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT

Me rastin e njëvjetorit të vdekjes së kryetarit të saj Dritan Kurti, Shoqata “Ora” do të organizojë mbrëmjen përkujtimore “Një vit pa Dritanin”. Në kuadër të mbrëmjes përkujtimore do të shfaqet filmi dokumentar

Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!
Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!

“Me kënaqësi dhe lumturi hyj në Valdanos”, deklaroi kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari. Ai tha që padrejtësia shumëdekadëshe më në fund po përmirësohet. “Si

BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT
BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT

I rrethuar nga fabrika dhe magazina të braktisura, gazetari i Ulqinit Mustafa Canka diskuton për zogjtë me një çift të moshuar gjerman në kriporet dikur të famshme të këtij qyteti bregdetar malazez. Me

Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”
Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”

Në kuadër të fushatës ULtra Green, të dielën, më 24 tetor 2021, në periudhën nga ora 11:00-15:00, në Ranë do të organizohet prezantimi i aktivitetet dhe shpërndarja e broshurave. Në orën 13:00, gazetarëve

Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA
Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA

Qeveria e Malit të Zi në mbledhjen e djeshme elektronike ka shkarkuar nga detyra ushtruesin e detyrës së drejtorit të Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave, Mr. Aleksandar Damjanoviq. Ai gjatë gjashtë