Taekwondo Ulqin: DY GARUESE NË TURNE NË SUEDI

Gjatë vikendit me datë 30 prill dhe 01 maj në qytetin e Stokholmit u mbajt turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së, Sweden Open 2022 të nivelit G2/E2 nivel ky që ka të bëjë për grumbullimin e pikëve që shërbejnë për rang listën botërore dhe për Lojërat Olimpike.

Në këtë aktivitet të Taekwondo-së u paraqitën 1066 sportist nga 58 vende. Ulqini u paraqit me dy sportiste Sara Kraja dhe Arta Ismailaga.

Arta pati një paraqitje të mirë e cili arrine të fitoj dy ndeshje kunder Suedisë dhe Greqisë, ndërsa në gjysëm finale ndalet nga garuesja tjetër e Greqisë. Me kte ajo kurorzohet me medalje bronzi dhe pikë të vlefshme për rang listën botërore.

Sara Kraja si njëra prej garueseve më e sukseshme nuk arriti që të kaloj ndeshjen e parë e cila në sekondat e fundit humbi me një pikë dallim.

Si do qoftë ne i urojmë shume suksese sportistëve tanë në këtë rrugtim kaq të gjatë ku në vahzdim na presim aktivitete shume të rëndësishme si, European Multi Games, Kampionati Europian për shtetet e vogla dhe kampionati Botëror.

Shpresojmë për më të mirën.

Tkd Ulqini

Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Në rrugën përball Gjimnazit: PUNIMET E LËNA PËRGJYSËM SHQETËSOJNË BANORËT E ZONËS

Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN
Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN

Simpoziumi i ortopedëve dhe traumatologëve do të mbahet prej më 27 deri më 29 maj, në hotelin Riva në Ulqin. Simpoziumi do të grumbullojë mbi 50 ortopedë specialistë dhe specializantë, nga Mali i Zi, rajoni

CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 27 maj, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet: në periudhën prej orës 08 deri në 14: një pjesë e vendbanimit

“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”
“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”

Kompania “Beqoviq management group”, blerësja e hotelit “Mediteran” në Ulqin, për momentin po e respekton në tërësi marrëveshjen të cilën në tetorin e vitit të kaluar e ka nënshkruar me Qeverinë dhe Rivierën

E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ
E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ

1.Para disa muajsh jeni emëruar si drejtoreshë e shkollës sonë. Çfarë ju ka motivuar që të panoni këtë post? Motivimi i veçantë vjen nga forca ime e që është optimizmi dhe qëndrimi im pozitiv që kam. Nga

Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime
Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime

Demantojmë pretendimet e zyrtarëve të UDSH-së dhe DPS-it se marrëveshja mes Forcës dhe koalicionit për Fillim të Ri është inxhinieri politike dhe se ata ndihen të mashtruar. Ne i hedhim poshtë plotësisht