Taekwondo Ulqin: FITUAN 21 MEDALJE NË TURNEUN NË BOSNJE

Të shtunën me datë 19.02.2022 në qytetin Kakanj u mbajt turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së për të dy disiplinat, Ndeshje dhe Forma. Turneu mblodhi 520 sportist, 38 ekipe nga 5 vendet e rajonit. Ulqini u prezantua me 22 sportist.
Rezultati për klubin e Taekwondo-së Ulqini ishte:
🥇 9 medalje të arta, 7 argjendi, 5 medalje bronzi dhe trofeu i vendit të parë në disiplinën e Formave.
Sportistët që u kurorëzuan me medalje janë:
Ajan Brashnjani, 🥇 Enes Dushku🥇Adnan Mekić🥇Berina Mustafa🥇Amel Nuti🥇Adit Dervishi🥇Dorian Vukaj 🥇Amra Dushku🥇Sumeja Bisha
🥈Bledar Kasmi🥈Hakush Fici🥈Adna Sulejmanoviq🥈Erdi Resulbegoviq🥈Berina Kollari🥈Selma Demiri🥈Enes Dushku
🥉Noar Mavriq🥉Fabian Zadrima🥉Nermin Sulejmanović🥉Herona Avdić🥉Amela Nuti
Në renditjen e përgjithshme ekipi i Ulqinit u rëndit i pari duke fituar 🏆trofeun e vendit të parë.🏆
Tkd Ulqini
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu