Taekwondo Ulqin: GARUESET TONA NË KAMPIONATIN EVROPIAN PËR JUNIORË

Përfundoj kampionati Europian për kategorinë Junior i cili u mbajtë në Sarajevë, Bosne dhe Hercegovinë me datë 12-15.11.2021 si dhe turneu ndërkombëtarë i nivelit G1-E1 me datë 16-17.11.2021 që ka të bëjë me grumbullimin e pikëve të cilat shërbejnë për rang listën botërore si dhe për lojërat Olimpike. Përfaqësuesja e Malit të Zi u paraqitë me 4 sportist e në mesin e tyre edhe sportistja nga klubi i Taekwondo-së Ulqini Amra Dushku. Në këtë kampionatë dhe turnament u paraqitën 55 shtete me mbi 1000 sportist. Amra u ndal që në ndeshjen e parë nga përfaqësuesja e Irlandës me rezultat të ngushtë 6:5.

Në aktivitetin e nivelit G1-E1 nga klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitën tri sportiste Sara Kraja, Merisa Malokraja dhe Arta Ismailaga. Sara Kraja arrinë të fitoj dy ndeshje e cila ndalet në ndeshjen e tretë dhe me ketë ajo dekorohet me medalje të bronzit🥉 ajo arrinë tē fiton edhe disa pikë e cila do të ngjitet edhe më lartë ne rang listën botërore dhe shpresojmë se një ditë do ti hapet rruga për në lojërat Olimpike. Sportistja Merisa Malokraja dhe Arta Ismailaga u ndalen që në ndeshjen e parë edhe pse gjatë gjithë kohës ishin në avantazh mirpo në sekondat e fundit nuk ia arritën të mbajnë rezulatin në favor të tyre, ndonëse edhe përvoja pasi Arta dhe Merisa janë në hapat e para në këto aktivitete të nivelit të lartë. Shpresojmë për më të mirën dhe ju urojmë fat në këtë rrugëtim të suksesit.

Falenderojë të gjithë ata që na përkrahen, Komunën e Ulqinit, Sponsorët e në veçanti prindërit të cilët po japin maksimumin për sukseset e klubit tonë.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuzhina tradicionale: ENCIKLOPEDI ME MBI 300 RECETA TË SHIJEVE TË ULQINIT

Nxënësit vizituan centralin me erë në Mozhur: MBOLLËN EDHE DISA PISHA

Zjarri përfshinë ordinancën private: SHKAKTON DËME TË MËDHA MATERIALE

Ulqin: KODRA E PINJESHIT, FUSHA DHE TYRBJA E HARAPIT
Ulqin: KODRA E PINJESHIT, FUSHA DHE TYRBJA E HARAPIT

Mbi pyllin e Pishave ndodhet kodra e Pinjeshit, me pamje të mrekullueshme në det dhe Kalanë e Ulqinit. Në Ulqin për shekuj me radhë kanë jetuar zezakët të cilët i sollën këtu kusarët dhe detarët e Ulqinit

Ljubitelji kazino igara će ovog puta biti u teškoj situaciji!
Ljubitelji kazino igara će ovog puta biti u teškoj situaciji!

Sigurni smo da je veoma mali broj ljudi na svijetu koji nisu čuli za mega popularnu kazino igru koja nosi ime Aviator! Bilo da ste ljubitelji online kazina, ili ne, pomenuta igra je “zarazila” cijeli svijet,

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E ULQINIT

Nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 dhjetor, në periudhën prej orës 08 deri në 15, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet

Gjeka: KRIVOKAPIQ HUMBI BESIMIN, SA MË PARË TË JAP DORËHEQJEN
Gjeka: KRIVOKAPIQ HUMBI BESIMIN, SA MË PARË TË JAP DORËHEQJEN

Kryetari i Partisë Demokratike dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Fatmir Gjeka deklaroi se kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq duhet të jap dorëheqjen. „Ai nuk është në lartësinë e detyrës,

Kuvendi i Malit të Zi: DO TË HETOHET “AFERA MOZHUR”
Kuvendi i Malit të Zi: DO TË HETOHET “AFERA MOZHUR”

Nënkryetarja e Kuvendit të Malit të Zi Branka Boshnjak paralajmëroi inicimin e hetimit parlamentar dhe formimin e këshillit anketues për aferën “Mozhur”. Boshnjak e deklaroi këtë gjë gjatë takimit me djalin