Taekwondo: ULQINAKËT KTHEHEN ME TRE TROFE NGA BEOGRADI

IMG_7275_resizeEkipi i Taekwondo-së sjell tre trofe nga turneu në Beograd. Të shtunën me datë 02.11.2019 në Beograd u mbajt turneu ndërkombëtarë “Hercules games” 2019. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë mbi 400 garues nga 7 vende me 41 klube.
Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 25 garues. Ekipi nga Ulqini sjell 23 medalje  dhe tre  trofe.
15 medalje të arta. 4 medalje argjendi. 4 medalje bronzi.
Në rënditje të përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton trofeun  e vendit të parë në diciplinën e Formave. Trofeun  e vendit të parë në kategorinë e kadetëve dhe trofeu  i vendit të tretë në kategorinë e pionirëve.
Diciplina e Formave me medalje u kurorzuan sportistët:
Medina Kanaqeviq, Sumeja Bisha, Arta Ismailaga, Amell Nuti, Vesa Dervishi, Dion Mustafa, Hana Tivari.
Amra Dushku.
Ekipore medalje e artë: Amra Dushku, Vesa Dervishi, Hana Tivari.
Diciplina e ndeshjes, me medalje u kurorzuan sportistët
Enes Dushku, Albjon Hykaj, Amar Bakalli, Sara Kraja, Arta Ismailaga.
Mervana Mucaj, Merisa Malokraja, Enis Kurti.
Hakush Fici, Ardit Dervishi, Amella Nuti, Harun Dervishi.

Falenderojmë prindërit për mbështetjen financiare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer