Taekwondo: ULQINAKËT KURORËZOHEN ME 10 MEDALJE TË ARTA NË KAMPIONATIN E MALIT TË ZI

IMG_2220_resizeTë dielën Podgoricë u mbajt kampionati i Malit të Zi për kadet dhe senior në të dy diciplinat ndeshje dhe forma. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 21 garues. Suksesi për ekipin e Ulqinit është gjithësejt 28 medalje të fituara. 10 medalje të arta.  8 medalje argjendi. 10 medalje të bronzit dhe një trofe. Në rënditjen e përgjithëshme ekipi i Taekwondo-së Ulqini u shpall kampion  shtetëtror në diciplinën e Formave.
Diciplina e Formave: pesë kampion shtetëtor, dy ekipe kampion dhe një kampion çift.
Hana Tivari, Dion Mustafa, Hadi Resulbegoviq, Amra Dushku, Medina Kanaqeviq.
Vesa Dervishi, Amell Nuti, Merisa Malokraja.
Mehrudin Muçoviq, Maida Nimani, Ardit Dervishi, Armin Kanaqi.
Ekipet kampion:  Amra Dushku, Vesa Dervishi, Hana Tivari.
Ardit Dervishi, Dion Mustafa, Hadi Resulbegoviq.
Çifti kampion:Amra Dushku, Dion Mustafa.
Vesa Dervishi, Ardit Dervishi.
Hana Tivari, Hadi Resulbegoviq.

Diciplina e ndeshjes:
Merisa Malokraja  Mervana Muçaj.
Ensar Ravja, Enis Kurtoviq, Amell Nuti, Medina Kanaqeviq.
Hadi Resulbegu, Isuf Gjenciq, Senaid Paleviq, Albjon Hykaj, Amra Dushku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre