Taekwondo Ulqini: 11 ÇMIME PËR KLUBIN TONË

Të premten me datë 23.12.2022 në hotelin Ambasador në Podgoricë, federata e Taekwondo-së së Malit të Zi paraqiti sportistët më të sukseshëm për vitin 2022. Në bazë të rezultateve të arritura gjatë këtij viti, klubit të taekwondo-së Ulqini i takuan 11 çmime.
Katër çmime në disciplinën e ndeshjeve dhe gjashtë çmime në disciplinën e formave si dhe çmimi i klubit më të suskseshëm per vitin 2022.

Në disciplinën e ndeshjes u shpallen sportistët:
🏆Eren Karaminxhoja, pioniri i ri më i sukseshëm
🏆Hakush Fici, pioniri më i sukseshëm.
🏆Arta Ismailaga, kadetja më e sukseshme.
🏆Enes Dushku, juniori më i sukseshëm.

Në disciplinën e formave:
🏆Selma Demiri, pionirja më e sukseshme.
🏆Ajan Brashnjani, pioniri më i sukseshëm
🏆Berina Mustafa, kadetja më e sukseshme.
🏆Adnan Mekic, kadeti më i sukseshëm.
🏆Amell Nuti, juniori më i sukseshëm.
🏆Amra Dushku, juniorja më e sukseshme.

🏆 Taekwondo Ulqini klubi më i sukseshëm.
Urime për të gjithë sportistët suksese tutje.

Podgoricë, 24.12.2022
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo