Taekwondo: ULQINI I PARI NË KATEGORINË E FORMAVE NË “BOSNA OPEN”

IMG_3627_resizeNjë tjetër trofe për klubin e Taekwondo-së Ulqini. Të shtunën me datë 09.03.2019 në Visoko të Bosnës u mbajtë turneu ndërkombëtarë Bosna Open 2019 në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë 430 garues 35 kluba nga vendet e rajonit. Ekipi nga Ulqini në mesin e 35 klubeve u rëndit i pari në kategorinë e Formave duke fituar kupën e vendit të parë. Ekipi i Ulqinit u paraqit me 20 garues. Suksesi për ekipin e Taekwondo-së Ulqini ishte: gjithësejt 24 medalje, 11 të arta, 5 të argjendit dhe 8 bronzi. Në rënditjen e përgjithshmë Taekwondo Ulqini u rëndit i pari nč diciplinčn e Formave.

Diciplina e Formave:
 Sumeja Bisha, Medina Kanaqeviq, Fiona Kraja, Amrudin Hoxha, Vesa Dervishi, Hana Tivari, Arta Ismailaga, Enes Dushku.
 Bledar Kasmi, Dion Mustafa.
 Enis Kurti, Sara Dervishi, Amell Nuti, Harun Dervishi.

Diciplina e Ndeshjeve:
 Sara Kraja, Mervana Mucaj, Enis Kurti.
 Harun Dervishi, Enes Dushku, Amella Nuti,
 Abdullah Dervishi, Bledar Kasmi, Arta Ismailaga, Merisa Malokraja.

Falenderojmë shumë prindërit e nxënësve për përkrahjen e tyre, si dhe sponsorët të cilët na i hoqën shpenzimet e rrugave, Mastering, dhe Llolla Dent.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do