Taekwondo: ULQINI KLUBI MË I SUKSESSHMI NË “DURMITOR OPEN 2018”

IMG_4675_resizeTë dielën me datë 14.10.2018 në qytetin e Zhablakut u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së Durmitor Open 2018. Në këtë aktivitet sportiv klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 35 garues në të dy diciplinat në Garim dhe Forma. Suksesi për klubin e Ulqinit nuk mungoj ku në rënditjen e përgjithshme doli klubi më i sukseshëm i cili shpërblehet me kupën e vendit të parë dhe kështu numëron trofeun e 19 për vitin 2018.
Në diciplinën e Garimit morën pjesë 25 garues.
Medalje të arta fituan 11 garues.
Medina Kanaqeviq, Dion Mustafa, Mervana Muçaj, Arta Ismailaga, Besart kuqi, Enes Dushku, Bledar Kasmi, Enis Kurti, Amell Nuti, Amra Dushku, Ardit Dervishi.
Medalje argjendi 7 garues.
Amrudin Hoxha, Mersida Demiri, Amella Nuti, Hadi Resulbegu, Abdullah Dervishi, Vesa Dervishi, Albjon Hykaj.
Medalje bronzi 3 garues.
Eldar Muçaj, Hakush Fici, Isuf Gjençiq.
Në diciplinën e Formave morën pjesë 21 garues.
Medalje të arta fituan 13 garues.
Vesa Dervishi, Sara Kraja, Hadi Resulbegu, Medina Kanaqeviq, Enes Dushku, Ardit Dervishi, Hana Tivari, Arta Ismailaga, Amrudin Hoxha, Dion Mustafa, Fiona Kraja, Sumeja Bisha, Edina Kraja.
Medalje argjendi 3 garues.
Bledar Kasmi, Mervana Muçaj, Amra Dushku.
Medalje bronzi 5 garues.
Mehrudin Muçaj, Armin Kanaqi, Ermir Laniku, Amell Nuti, Sara Dervishi.
Rënditja ekipore sipas kategorive:
Kategoria children vendi i parë
Kategoria Kadet vendi parë
Kategoria Senior vendi parë
Në diciplinën e Formave vendi i parë
Në rënditjen e përgjithëshme klubi i Taekwondosë Ulqini shpallet klubi më i suksesshëm dhe fiton trofeun e këtij turneut.
Falenderojmë prindërit e garuesve për përkrahje maksimale si dhe sponsorët të cilët na lehtësuan udhtimin tonë në këtë aktivitet sportiv.
Me respekt:
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do