Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME 6 TROFE DHE 26 MEDALJE NGA SARAJEVË

IMG_7723_resizeTë shtunën me datë 16.11.2019 në qytetin e Sarajevës u mbajtë turneu ndërkombëtarë “ILIDŽA OPEN” 2019 në të dy disiplinat Forma dhe Ndeshje. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë 530 garues nga 5 vende me 41 klube.
Klubi i Taekwondo-së Ulqini në këtë garë u paraqitë me 22 garues. Suksesi për ekipin e Taekwondos-së Ulqini është: gjashtë trofe dhe 26 medalje , prej tyre:12 medalje të arta. 8 medalje argjendi. 6 medalje bronzi.
Në rënditje të përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton trofeun e vendit të parë në diciplinën e Formave dhe trofeun e vendit të dytë në kategorinë e pionirëve.
Sportistja Medina Kanaqeviq fiton dy çmime garuesja më e sukseshme në diciplinën e formave dhe garuesja më e sukseshme e turneut.
Sportisti Dion Mustafa fiton çmimin garuesi më i mirë në diciplinën e formave.
Bledar Kasmi me tri ndeshje të fituara shpallet garuesi më i sukseshëm në kategorinë pionirë.
Garuesit më të sukseshëm të ekipit ishin Sara Kraja dhe Enes Dushku me nga dy medalje të arta të fituara në Ndeshje dhe Forma.
Diciplina e Formave:
Sara Kraja, Amell Nuti, Enes Dushku, Medina Kanaqeviq, Hana Tivari, Sara Dervishi, Dion Mustafa,
Arta Ismailaga, Amra Dushku, Sumeja Bisha
Vesa Dervishi, Bledar Kasmi, Edina Kraja.
Diciplina e Ndeshjes:
Bledar Kasmi, Enes Dushku, Mersida Demiri, Sara Kraja, Enis Kurti.
Albjon Hykaj, Amella Nuti, Edina Kraja, Medina Kanaqeviq, Mervana Muçaj.
Hakush Fici, Arta Ismailaga, Amra Dushku.
Falenderojmë prindërit dhe sponsorët për mbështetje:
Tkd Ulqini – Ulcinj
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do