TAEKWONDO ULQINI: PJESËMARRJE E SUKSESSHME NË TURNEUN E SARAJEVËS

IMG_8459Ekipi i Taekwondo-së Ulqini i suksesshëm në turneun e Sarajevës.
Të shtunën me datë 14.12.2019 në qytetin e Sarajevës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Turneu u organizua për të 7 vit me radhë nga klubi i mirë në Bosne, klubi Novi grad Sarajevo. Turneu u mbajtë në dy diciplina, ndeshje dhe forma. Në këtë turne u paraqitën 650 sportistë, 7 vende dhe 45 klube.
Ekipi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 20 sportistë në të dy diciplinat. Suksesi për ekipin nga Ulqini ishte: gjithësejt 16 medalje. 10 të arta, 3 të argjendit, 3 të bronzit, dhe tre  trofe.

Në diciplinën e Ndeshjeve me medalje u kurorzuan:
Enes Dushku, Amella Nuti, Mervana Mucaj, Sara Kraja.
Enis Kurti, Mersida Demiri.
Albjon HykajBledar Kasmi, Hakush Fici.

Në diciplinbën e Formave me medalje u kurorzuan:
Medina Kanaqeviq, Sumeja Bisha, Hana Tivari, Merisa Malokraja, Hava Malokraja, Amell Nuti.
Amra Dushku.

Sportistja Medina Kanaqeviq shpallet garuesja më e sukseshme  në diciplinën e Formave.
Në rënditjen e përgjitëshme klubi i taekwondo-së Ulqini fiton trofeun  e vendit të dyë në diciplinën e Formave dhe poashtu trofeun  e vendit të dytë në diciplinën e Ndeshjeve.

Taekwondo Ulqini
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre