Taekwondo Uqlini: Dy trofe për klubin e jonë në Bosnjë

Gjatë vikendit me datë 21.05.2022 në qytetin e Visokos u mbajt turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së në ambient të hapur, për të dy disciplinat Ndeshje dhe Forma. Turneu mblodhi rreth 500 sportistë, 34 ekipe nga 5 vende. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u praqit me 13 sportistë. Ekipi nga Ulqini sjell 12 medalje,
🥇8 të arta,🥈 4 të argjendit dhe dy trofe 🏆🏆 si dhe tre çmime përsonale.
Me medalje u kururozuan sportistët:
Disciplina e ndeshjes:
🥇Arta Ismailaga, Sara Kraja, Amella Nuti, Enes Dushku.
🥈Denis Coboviq, Riad Dervishi.
Forma:
🥇Amra Dushku, Amell Nuti, Adnan Mekic, Nehar Dabi
🥈Berina Mustafa, Ajan Brashnjani
Në rënditjen e përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini u rëdit në vendin e parë për kategorin KADET🏆 dhe vendi i dytë 🏆në disciplinën e Formave.
Arta Ismailaga u shpall sportistja më e sukseshme në kategorinë kadet.
Amra Dushku dhe Amell Nuti u shpallën më të sukseshmit në disciplinën e Formave.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,