Të dielën fillon gara: “OTRANT OLIMPIK” LUAN NË FUSHË TË VET

Otrant-Olimpik, Futboll, FudbalTë dielën fillon kampionati në Ligën e dytë futbollistike, njoftohet nga Federata malazeze e futbollit.

Ndër 12 skuadra, në këtë ligë këtë sezon do të marrë pjesë edhe “Otrant Olimpik” nga Ulqini.

Në xhiron e pare, skuadra nga Ulqini, para tifozërisë së vet, në stadiumin në Plazhin e madh, me fillim në ora 17 e 30, do të takohet me skuadrën “Grafiçar” nga Podgorica.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…