Të enjten e ardhshme: PARTIA POZITIVE FORMON KËSHILLIN NË ULQINIT

dritanUlcinjTë enjten, me 10 tetor, “Mali i Zi Pozitiv“ (MZP) do të formoi Këshillin komunal në Ulqin. Me këtë rast do të zgjidhen 10 anëtarë të këtij organi, të cilët më vonë do të zgjedhin kryetarin e Këshillit të Ulqinit të kësaj partie parlamentare më të re në vend.

Në këtë ngjarje e cila do të mbahet në hotelin “Mediteran” do të marrë pjesë udhëheqësia e MZP në krye me kryetarin Darko Pajoviq.

Në zgjedhjet parlamentare të tetorit të vitit të kaluar MZP ka fituar besimin e 615 votuesve në Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë