Të gjithë për turizëm: SOT DEFILE, FESTIVALI, KONCERTI, NATA E KUBLES…

Vitit i ri by gezim mavriqSot do të mbahet program i manifestimit “Të gjithë për turizëm”, sepse besohet që të shtunën dhe të dielën do të jetë mot me shi, është lajmëruar nga Organizata turistike.

Programi i sotëm fillon në ora 18, kur nga hapësira e ish Stacionit të autobusëve, nisë defileu i fëmijëve me maska, e vazhdon një orë më vonë me defiletë e shoqatave kulturo-artistike dhe mazhoretëve me përcjelljen e orkestrës ushtarake.

Në Ranë njëkohësisht do të hapet Panairi i artizanëve, do të jetë Nata e kubles, do të mbahet Festivali regjional i folklorit, ndërsa në tre punkte në qytet do të këndojnë grupet qytetare vokale-instrumentale.

Për të rinjtë, me fillim në ora 22, është parashikuar koncerti i Danijel Alibabiq, ndërsa mysafirët dhe vendasit do ti argëtoj dhe NRG Band.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do