Të Mirat Detare: PLANET PËR ULQIN PËR VITIN 2019

Hotel Albatros,Këshilli Drejtues i Ndërmarrjes Publike për Menaxhimin e Të Mirave Detare, të cilin e drejton Xhaudet Cakuli, miratoi planin e shfrytëzimit të mjeteve për vitin 2019.

Siç raportojnë mediat nga Podgorica, në Komunë të Ulqinit investim më i madh u planifikua për ndërtimin e shtegut të këmbësorëve nga hoteli “Albatros” deri tek kepi i Gjeranave me mbikëqyrje, me vlerë të përgjithshme prej 156.000 euro.

U planifikuan mjetet shtesë për vazhdimin e punimeve për ndërtimin e pajisjes për nxjerrjen dhe uljen e barkave në det në fundin lindor të Plazhit të Vogël.

Po ashtu, do të ndërtohet murit mbrojtës nën ish hotelin “Galeb”, që së bashku me mbikëqyrje do të kushtojë 141.000 euro.

Shtohet se 200.000 euro janë planifikuar për vazhdimin e punimeve për thellimin e degës së djathtë të Bunës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do