Të premten: NDESHJA E GAZETARËVE SPORTIV TË MALIT TË ZI DHE SHQIPËRISË

futboll, fudballIdeja e cila u krijua në fillim të janarit të këtij viti gjatë mbajtjes së garës rrugore të atletikës në Ulqin kur u takuan drejtuesit e shoqatave të gazetarëve sportiv të Malit të Zi dhe Shqipërisë të luajnë një ndeshje miqësore në Ulqin, do të realizohet të premten nga ora 18 në terrenin e Qendrës së futbollit “Causheviq” në Plazhin e madh.

“Vërtet gëzohemi që plani dhe dëshira do të na realizohet dhe që nikoqir do të jenë QF Causheviq, hoteli Dajti dhe qyteti i Ulqinit dhe në këtë mënyrë modeste të vërtetojmë atë që përpiqemi dhe që është traditë e kësaj trevë, e kjo është ndjenja e veçantë për mikun, komshiun, bashkëpunëtorin dhe kolegun pavarësisht nga është dhe cilës fe apo komb i takon”, tha njëri nga organizatorët e këtij takimi Misho Causheviq dhe shtoi që do të bëj çdo që të gjithë të ndjehen si në shtëpi të vet, si dhe që ky lloj shoqërimi të bëhet traditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT
Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT

Të martën, më 28 qershor 2022, rreth orës 16.00 gjatë punimeve të një kontraktori të papërgjegjëshëm është dëmtuar tubi kryesor i ujësjellësit në Fushën e Ulqinit, është njoftuar Portali Ul-info nga NP

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 29 qershor, në periudhën nga ora 09 deri në 15:00, pa energji elektrike do të jenë pjesa e qendrës së Katërkollës.

Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL
Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL

Me propozim të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, Kuvendi i Komunës të hënën zgjodhi dy nënkryetarë. Ata janë Beqir Sella, funksionar i PD-së dhe Sabr Sallaj, ndryshe nënkryetar i Forcës

Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR
Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

  Qeveria e Malit të Zi ka bërë të ditur zyrtarisht se presin një sezon dukshëm më të mirë se vitin e kaluar. “Të gjithë treguesit që kemi flasin në favor të kësaj, se sigurisht që jemi 60% më mirë

Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL
Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL

Gani ende nuk i ka mbushur shtatë vjetë.Një ditë u nis prej shtëpie. Nuk i tregoi askuj se ku po shkon. Komshitë Shyqyrija, Kimetja dhe Zhelko e vrejtën se ishte në rrugë. Pas një kohe prindërit e tij