Tenis: SUKSES I DYFISHTË I RREZART CUNGUT

Në turneun në Podgoricë i cili këtë javë është mbajtur nën organizimin e KT “Eminent”, pjesë e Asociacionit evropian të tenisit (ETA) për lojtarë deri në 16 vjeç, tenisti i ri nga Ulqini Rrezart Cungu ka arritur sukses të dyfishtë.

Ai në finalen për meshkuj ka humbur nga favoriti Marko de Rosi nga San Marino (6:2, 6:3), derisa në çift me Boris Butulija nga Serbia Cungu fitoi vendin e parë në dubl në këtë turne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…