Termet: DRIDHET ULQINI

TermetTë enjten, në ora 11:05 është dridhur në Ulqin. Këtë qytet e goditi termeti me fuqi 3.1 shkallë Rihter.

Epiqendra ishte në thellësinë prej 5 km, në detin Adriatik, 28 kilometër në jugperëndim të Shkodrës dhe 6 kilometër në juglindje të Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…