Tërmet: NË EPIQENDËR TETË SHKALLË TË MERKALIEVIT

Tërmet, ZemljotresTë shtunën në ora 17.38 tërmeti i fuqishëm e dridhi edhe Ulqinin, ndërsa epiqendra ishte rreth 70 kilometër nga ky qytet.

Siç njoftoi Enti sizmik në Tiranë, fuqia e tërmetit ishte 5,4 ballë.

Kjo është rreth tetë shkallë sipas Merkalievit, që patjetër është dridhje e fuqishme e tokës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…