Tiranë: GJEKA NË KONGRESIN E PARTISË SOCIALISTE TË EDI RAMES

KongresKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë socialiste të Shqipërisë, i cili të shtunën u mbajt në Tiranë.

Në tubimin më të madh të socialistëve ishin të pranishëm nga Mali i Zi edhe lideri i Partisë socialdemokrate dhe kryetari i Kuvendit të Malit të Zi Ranko Krivokapiq, anëtari i Kryesisë së Partisë demokratike të socialistëve Halil Dukoviq dhe deputeti i Alternativës shqiptare në Parlamentin malazez Nik Gjeloshaj.

Drejtuesi i Partisë socialiste është kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili në prill të vitit të kaluar u shpall qytetar nderi i Ulqinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…