Tiranë: KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË I NDANË MEDALJEN E ARIT SKUADRËS SHPËTUESE NGA MZ

Edi Rama Zlatna MedaljaKryetari i Qeverisë së Shqipërisë Edi Rama i dha medaljen e arit dhe mirënjohjen skuadrës malazeze të shpëtimit e cila ofroj ndihmë edhe përkrahje Shqipërisë pas tërmetit i cili ngjau me 26 nëntor dhe ndihmojë pa rezervë në kërkimin e të mbijetuarve poshtë rrënojave.

Gjatë pranimit për Vit të Ri i cili u organizua për korin diplomatik, Rama falënderoi Malin e Zi, popullin e Malit të Zi dhe skuadrën shpëtuese në emër të Shqipërisë dhe të popullit Shqiptarë.

Ai tha se një vend i vogël siç është Mali i Zi menjëherë doli në ndihmë, që do të mbahet mend përgjithmonë dhe do të vlerësohet shumë.

Shpërblimin në emër të Malit të Zi e pranoi përfaqësuesi diplomatik në Ambasadën malazeze në Shqipëri Vesna Radonjiq, e cila falënderoi Ramën, duke thënë se Mali i Zi e vlerëson shumë këtë shpërblim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË
Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË

Kryeministri i Malit të Zi Dr Dritan Abazoviq tha se Ulqini më në fund do të ketë hotele me pesë yje. Siç deklaroi ai, “Sunny

OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN
OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN

Edhe në mes te gushtit Ulqini shënon një vizitë të shkëlqyer, bëjnë të ditur nga Organizata Turistike. Siç theksohet, në rivierën e Ulqinit qëndrojnë 40.715

Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA
Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA

Aktiviteti “Ditët e bamjes”, tradicionalisht për të pestën vit me radhë do të mbahet sonte, në sheshin Servantes në “Palata Venezia” në Kala, me fillim

Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE
Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE

  Nga Forca e re demokratike është kumtua që sot Asllan Llunji është emëruar Koordinator për Ulqin e Tivar në Ndërmarrjen të Mirat Detare. Asllani

Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT
Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT

Ajo që është pritur prej shtatë vitesh, ndërtimi i çerdhes së re në Fushën e Ulqinit, është në prag të realizimit. Për këtë projekt kredia