Tivar dhe Tuz: REZULTATET E DOBËTA TË PARTIVE SHQIPTARE

tuzi02Në zgjedhjet e mbajtura dje në Tivar dhe komunë urbane të Tuzit partitë nacionale kanë arritur rezultate të dobëta.

Në Tivar ato kanë marrë pjesë në koalicion me partitë boshnjake-muslimane dhe kanë fituar gjithsej dy mandate. Këshilltar në përbërjen e re të KK të Tivarit do të jetë Ismail Doda nga Lidhja demokratike.

Atë që pritur, që nga ato të varet qeverisja në qytetin poshtë Rumisë, nuk është realizuar.

Është gati e sigurt që me ditën e djeshme ka përfunduar muhabeti i komunës së pavarur të Tuzit. Sepse, partitë shqiptare kanë fituar vetëm 7 nga 22 manadate në Kuvendin e komunës urbane të Tuzit.

Unioni demokratik i Shqiptarëve ka marrë pjesë në koalicion parazgjedhor me PDS-në, Partinë boshnjake dhe Listën për Tuz, e cila ka fituar 12 mandate, gjegjësisht shumicën absolute në Parlamentin e kësaj komune urbane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do