Tivar: NËNSHKRUHET MARRËVESHJA PËR RIKONSTRUKTIMIN E RRUGËS PREJ KRYTHËS DERI NË TIVAR

Kryetarët e Komunave Ulqin dhe Tivar, Loro Nrekiq dhe Dushan Raiçeviq, dhe drejtori i Drejtorisë për Komunikacion, Savo Paraça, nënshkruan të mërkurën në Tivar marrëveshjen për rikonstruktimin e rrugës rajonale Krythë – Tivar.

Nrekiq tha se rruga e rikonstruktuar do të rrisë në nivel më të lartë cilësinë e jetës së qytetarëve të dy komunave. “Qëllimi jonë është që çdo qytetarë të ketë kushte të mira për jetë. Edhe pse kishte skepticizëm, e pritëm që të fillojmë realizimin e projektit krucial infrastruktor për Tivar dhe Ulqin, por bëhet fjalë edhe për aksin tranzitor në drejtim të Shqipërisë”, shtoi ai.sporazum

Kjo rrugë është e gjatë rreth 14 kilometër, prej të cilëve në zonën e komunës së Ulqinit janë rreth 4 kilometër.

Në aktin e nënshkrimit të kontratës ishin të pranishëm kryetarët e Bashkësive Vendore Mërrkot dhe Krythë, Senad Arabelloviq dhe Elvir Rexhoviq, të cilët shprehën kënaqësinë me konkretizimin e kësaj iniciative e cila pritet vitin e ardhshëm dhe treguan për rëndësinë e shumëfishtë të rikonstruktimit të këtij aksi rrugor për banorët e Mërrkotit dhe Krythës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do