Turizmi postkovid në Ulqin: HOTELET GATI TË FILLOJNË PUNËN

Hotel AlbatrosQë nesër mund ta hapim hotelin dhe të fillojmë punën. Presim rekomandimet dhe vendimet e organeve kompetente, deklaruan për Portalin Ul-info nga një nëdrmarrje hotelierike në Ulqin.

Thuhet se është e vështirë të jepen vlerësimet për suksesin e këtij sezoni, meqë akoma nuk dihet se kur do të hapen pikat kufitare.

„Është shumë e rëndësishme që në Ulqin të kemi situatën e mirë epidemiologjike dhe imazhin e destinacionit të sigurt. Po ashtu, akomodimi privat, shtëpitë për pushim dhe një pjesë e madhe e hoteleve të vegjë kanë kapacitet të madh dhe mund të plotësojnë kriteret e distancës fizike“, mendojnë puntorët turistik.

Nga Qeveria e Malit të Zi më herët paralajmëruan se me 18 maj, e ndoshta edhe të hënën me 11 maj, planifikohet hapja e hoteleve, lokaleve dhe restoranteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë