Turne në Itali: SUKSES I MADH I EKIPIT “ANA E MALIT”

1379398_10152260242508625_1110408880_n

Futbollistët e ekipit Ana e Malit janë fitues të turneut ndërkombëtarë i cili për dy ditë, me 11 dhe 12 tetor, u mbajt në Milano të Italisë. Në këtë turne të futbollit të vogël morën pjesë 15 ekipe nga  Italia, Kroacia, Kosova dhe Mali i Zi.

Fillimisht, skuadrat ishin të ndara në grupe, ku ekipi Ana e Malit me tri fitore të thella, si udhëheqëse e grupit u kualifikua për në fazën e çerekfinales.

Djemtë e ri të ekipit Ana e Malit vazhduan me të njëjtin ritëm dhe në ndeshjet e fazës çerek dhe gjysmëfinale dhe me fitore bindëse u kualifikuan për ndeshjen finale ku i priste skuadra e Leccos nga Italia. Pikërisht kjo ishte dhe ndeshja më e vështirë e turneut, por pas një gare të fortë Ana e Malit arriti të fitoi me rezultatin 2-0 dhe në këtë mënyrë u shpall fituese e këtij turneu.

Ekipi Ana e Malit morri pjesë në turneun ndërkombëtarë në Milano si fituese e turneut në Ulqin, i cili u organizua për nder të festës së Shën Ndout.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Hoteli Mediteran SHITJE INVENTARI DERI TË HËNËN
Hoteli Mediteran SHITJE INVENTARI DERI TË HËNËN

Veç edhe 3 dite 499 euro Ti merr gjithëçka brenda dhome. +382 69 154 180 Hotel Mediteran – Ulqin 

Murati: GJETËM 12.000 EURO NË XHIROLLOGARINË E KOMUNËS, TANI KEMI RRETH NJË MILION
Murati: GJETËM 12.000 EURO NË XHIROLLOGARINË E KOMUNËS, TANI KEMI RRETH NJË MILION

Sekretari i Sekretariatit për buxhet dhe financanë Komunën e Ulqinit Arian Murati deklaroi se “vazhdon performanca e shkëlqyer në aspektin e mbledhjes së të hyrave buxhetore”. “Xhirollogaria e komunës

Parking servisi: NGA 1 TETORI REGJIMI I RI I PAGESËS SË PARKIMIT PUBLIK
Parking servisi: NGA 1 TETORI REGJIMI I RI I PAGESËS SË PARKIMIT PUBLIK
MBËSHTETJE PËR STARTUP-et E TË RINJËVE
MBËSHTETJE PËR STARTUP-et E TË RINJËVE

    Fillimi i një biznesi të ri kërkon një përgatitje të konsiderueshme. Aty ku tregu po has probleme, startup-et janë të parët që mund të sjellin zgjidhje të shpejta. Dhe zgjidhjet janë ide

Kryetari Bajraktari në konferencë shtypi për 100 ditët e para në pushtet: FINANCAT E KOMUNË TË STABILIZUARA, NISIN INVESTIMET
Kryetari Bajraktari në konferencë shtypi për 100 ditët e para në pushtet: FINANCAT E KOMUNË TË STABILIZUARA, NISIN INVESTIMET

Të nderuar qytetarë dhe qytetare të komunës së Ulqinit, përfaqësues të mediave, zonja dhe zotërinj! Konferencën e sotme për shtyp e kam thirrur për të ndarë me ju rezultatet e 100 ditëve të para që kur