UDSH: “FJALA JONË – OBLIGIMI JONË” (Lista)

Unioni demokratik i Shqiptarëve dorëzoj të hënën listën e kandidatëve për këshilltarë në zgjedhjet e ardhshme lokale të bindur se kandidatët e rinj me profilet e ndryshme të përgatitjeve shkollore premtojnë një frymë të re me ide të reja.lISTA“Dëshiruam dhe realizuam që eksperienca dhe bagazhi politik të gërshetohet me një frymë rinore e cila mu në hapat e para të angazhimit të vet dëshmoj një pjekuri e cila meriton çdo respekt. Dëshmuan vendosmëri, pjekuri dhe cilësi organizative, dëshmuan se kanë vullnet rinor dhe profesional që të përballen me sfidat e jetës të cilat i presin.

Mu për këtë arsye, ju ftojmë qytetarë të nderuar  që në zgjedhjet e 26 janarit të rrumbullakoni listën e UDSH-së sepse fjala jonë është obligimi jonë. Zoti e bekoftë rininë e Ulqinit, Zoti e bekoftë kombin dhe vendin tonë”, thuhet në kumtesë për opinion të UDSH-ës.

1. Mehmed Zenka
2. Hadixha Gjoni
3. Dritan Alaj
4. Jasmina Hasa
5. Gazmond Kaleziq
6. Samir Tafili
7. Ardian Zati
8. Lulijeta Sefa
9. Selim Karamanaga
10. Skender Kaleziqi
11. Avdyl Alibegu
12. Liridon Sefa
13. Halil Truma
14. Lavdim Çaushi
15. Premtim Nimani
16. Valon Dasharami
17. Gëzim Mavriq
18. Selim Tula
19. Senad Duraku
20. Nuro Shata
21. Florinda Karamanaga
22. Xheneta Vuçiq
23. Gjulija Hasanagiq
24. Arben Abazoviq
25. Haxhija Kraja
26. Arijeta Zatoviq
27. Xhabir Gjençiq
28. Valbone Malokraja
29. Nermin Guçi
30. Besarta Sadriu
31. Liridon Aliq
32. Arber Zyberi
33. Edona Bakaloviq

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe kanë një histori prej së

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,

CEDIS: TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 24 qershor, në periudhën prej orës 08 deri në 14,30, pa energji elektrike do të jetë pjesa e Qytetit përballë

Komuna: BEQIR SELLA KANDIDAT PËR ZËVENDËSKRYETAR
Komuna: BEQIR SELLA KANDIDAT PËR ZËVENDËSKRYETAR

  Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike, Beqir Sella, është kandidat për nënkryetar të Komunës së Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Ai është deputet i asaj partie në Kuvendin komunal dhe kryen edhe