UDSH: FORCA KAPET PËR “SHKUMË TË DETIT”

Mehmed Zenka, Met ZenkaUnioni demokratik i Shqiptarëve (UDSH) akoma nuk ka vendosur me cilët parti do të bëj koalicion në Ulqin, tha për Portalin RTCG lideri i UDSH-së, Mehmet Zenka, duke thënë që Forca, duke i ofruar koalicion pas zgjedhor partive shqiptare, kapet për “shkumë të detit”.

Zenka tha që Forca kishte mundësi të arrijë marrëveshje me Shqiptarët para zgjedhjeve, por ka dashur me të tjerët të bëj “kombinime” të ndryshme.

“Forca kapet për atë në çka Ulqinakët janë më të ndjeshëm, e për momentin Shqiptarët janë më të ndjeshëm në çështjen e vet kombëtare. Nuk më pëlqen kur dikush në çështjen nacionale kërkon shpëtimin, por kur dikush është me Shqiptarë dhe atë nga fillimi e jo në mënyrë sezonale”, tha Zenka për Portalin RTCG.

Sipas fjalëve të tija, Forca së pari duhet ti kërkoj falje Shqiptarëve për të gjitha që bëri. “Forca kishte shansin e vet të bashkoj Shqiptarët në një listë parazgjedhore por nuk deshi”, shtoi Zenka.

Artikullin e plotë mund ta lexoni duke klikuar KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI
Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI

“Besojmë se kemi eventin më të bukur që do ta ringjallë Ulqinin në këtë periudhë, me të cilin mund të tërheqim mysafirë nga i gjithë rajoni”, tha të mërkurën në prezantimin e programit të eventit “Sweet

Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS
Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS

Shoqata “Kraja”, e cila vepron në SHBA dhe ka filialin e saj në vendlindje, ka realizuar projektin e fundit – furrën e bukës në Ostros, transmeton Barinfo. Vitet e fundit kjo zonë nuk kishte furrë buke,

Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN
Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN

Stand up komedia të „Teatrit Teuta“, SY N’SY me aktorin Bashkim Alaj, do të shfaqet të shtunën, me 10 dhjetor, në Sallën e Madhe të Qendrës për Kulturë. Të ftuarit e Bashkimit do të jenë kryetarët