Ullishta: RESHJET E REJA DO TË SILLNIN MUSHICËN

Ullishta, MaslinadaShiu i cili ra në natën në mes të premtes dhe të shtunës në Ulqin ishte e dobishme për ullirin, pohojnë ekspertët.

Mirëpo, ato paralajmërojnë se reshjet e reja, të cilat paralajmërohen për fillimin e javës së ardhshme, mund të ndikojnë në shfaqjen e mushicës së ullirit.

Meteorologët njoftojnë se nga e hëna deri të premten mund të pritet mot jostabil me reshje të përkohshme dhe temperatura të cilat janë optimale për zhvillimin e këtij dëmtuesi të rrezikshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…