Ullishtarët dhe komuna: RIKONSTRUKTIMI I RRUGËVE NËPËR ULLISHTË

pastrimi ValdanosMe Propozimin e sivjetmë të buxhetit komunal është parashikuar që për rikonstruktimin e rrugëve të vjetra në ullishtë të dedikohen 20 mijë euro.

Me kërkesë të ullishtarëve dhe shoqatës për kthimin e pronës në Valdanos komuna, sipas fjalëve të kryetarit të komunës Fatmir Gjeka, do të investojë mjete të caktuara dhe në rikonstruktimin e tri rrugëve që çojnë në këtë gji, e të cilat po hapen këto ditë në aksionin e madh qytetarë.

Kryetari i Shoqatës së ullishtarëve të Ulqinit Fikret Katana ka ftuar të gjithë qytetarët dhe pronarët e tokës në Valdanos që të bashkëngjiten dhe të ndihmojnë këtë aksion. „Qëllimi i aksionit është që të rrisim sigurinë në atë zonë dhe të tregojmë për gjendjen katastrofike të ullinjve për të cilën tashmë të gjithë mund të vërtetohen“, tha ai.

Katana shtoi që dëshirojnë dhe kanë mundësi munden në xhiro-llogarin e kësaj shoqatë 555-9001312518-71 të paguajnë mjetet për pastrimin dhe rikonstruktimin e rrugëve në Valdanos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu