Ulqin: EDHE LD NË MZ NË KOALICION ME PARTINË DEMOKRATIKE DHE FORCËN

Lidhja Demokratike në Mal të Zi (LD në MZ) do të jetë në koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike të Fatmir Gjekës dhe Forcën e Re Demokratike, mëson Portali Ul-info.

Kësaj aleance të partive kombëtare shqiptare pritet t’i bashkohen edhe disa organizata apo lëvizje politike.

I pari në listën elektorale të këtij koalicioni me shumë gjasa do të jetë lideri i Forcës Genci Nimanbegu.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë