Ulqin: EKSPERTI GJERMAN DO TË HARTOJNË PLANIN E MENAXHIMIT PËR KRIPORE

Gudrun StajnakerAmbasadorja e dikurshme në Podgoricë Gudrun Elizabet Shtajnaker deklaroi se Ambasada e Gjermanisë në Mal të Zi po bisedon me Komunën e Ulqinit rreth mundësisë që një ekspert gjerman të hartojë planin e ri menaxhues për Kriporen.

Edhe nga Komuna e Ulqinit vërtetuan se kontrata me ekspertin gjerman është gati dhe se pritet miratimi i Planit të Administrimit të Kripores së Ulqinit.

Shtajnaker shtoi se tani çështja kryesore, për të cilën duhet dhënë përgjigja para pjesës së mbrojtjes së Kripores, është kush është pronari i tokës në Kripore duke theksuar se kjo është çështje e vullnetit politik të shtetit.

Ajo shtoi se askush nuk do të investojë në projektin ku nuk dihet pronësia.Disklajmer NEW 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë