Ulqin: Kryetari Nrekiq priti përfaqësuesen e kombëtares Shqipëtare në fudboll për femra

IMG-f708dad4768d562250c0c9f1bb4d9d3d-VKombëtarja e femrave disa ditë po qendron për përgaditje në Ulqin , me objektiv të përgaditjes sa më të mirë, për ndeshjen kualifikuese  me Qipron, e cila do të zhvillohet me 11 mars.

Kombëtarja e udhëhequr nga tekniku Shkodran Amir Grima, theksoj se janë të kënaqur me kushtet të cilat Ulqini i ofron për përgaditje dhe që është i lumtur me gadishmerinë që lojtaret treguan gjatë këtyre ditëve në Ulqin.

Kryetari Nrekiq i uroj mirëseardhje kombëtares në Ulqin, duke nënvizuar që për ne është nder dhe privelegj që përgaditjet në qytetin tonë po i zhvillojnë  shumë klube të mëdha sportive duke veçuar kombëtaren e femrave në fudboll.

Kyetari i njoftojë mysafirët me gjendjen e sportit në Ulqin, duke theksuar se pushteti aktual lokal, vazhdimisht, pa seleksionim, ka mbështetur zhvillimin dhe ekzistencën e sporteve në qytet, kryesisht duke menduar për interesin e të rinjve dhe zhvillimin e të gjitha klubeve sportive në qytet, kurse  për të siguruar mbijetesën e klubit të futbollit Otrant shkoi një hap më tej dhe vendosi  blerjen e të drejtave themeluese të klubit të futbollit Otrant.

Përfaqësueset e kombëtares të kryesuara nga tekniku Grima i u falenderuan kryetarit për mikëpritje dhe i përcjellën përshendetjet më të ngrohta të presidentit  të federatës shqipëtare në fudboll z. Armando Duka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer