Ulqin – Krythë: SË SHPEJTI MË REHATSHËM DERI NË SUKUBINË, POR…

Rruga, PutPika kufitare në Sukubinë është më e frekuentuara në Mal të Zi, por edhe problem për imazhin turistik jo vetëm të Ulqinit, por edhe të tërë shtetit. Sepse, kur u hap në vitin 2002, ishte paraparë që nëpër të të kalojnë rreth gjysmë milioni mysafirë në vit. Që vitin e kaluar ky numër ishte pothuajse pesë herë më i madh!?

Tashmë është e sigurt që deri në fillim të sezonit të ri rruga nga Ulqini deri në pikën kufitare në Sukubinë do të jetë më cilësore. Por, jo ashtu siç ishte planifikuar.

Ky aks rrugor filloi të ndërtohet në tetor të vitit 2017. Me projekt është paraparë që 13,5 kilometër deri në Krythë të përfundohet për 360 ditë pune, që do të thotë se afati për përfundimin e punimeve disa herë është shtyrë. Ekspertët e komunikacionit janë të pakënaqur jo vetëm me dinamikën e punimeve por edhe me mënyrën e kryerjes së tyre, vlera e të cilëve kap shifrën prej gjashtë milion euro, ndërsa financohet nga Drejtoria për Komunikacion e Malit të Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre