Ulqin: Mbytet në det turisti britanik

Shtetasi i Britanisë së madhe K.B. (41) është mbytur mbrëmë në plazhin Kopakabana, në Plazhin e madh, është lajmëruar nga Drejtoria e policisë, ndërsa shkruan CDM.

“Turisti britanik ka humbur jetën kur duke notuar kaloi bovat e sigurisë, pas së cilës u sëmur dhe filloi të mbytet”, sqaruan nga policia.

Edhe pse ekipi i shpëtimtarëve reagoi menjëherë, për turistin britanik nuk kishte shpëtim.

Në vend ngjarje shpejt kanë mbërritur dhe mjekët e Urgjencës nga Ulqini, por mundën vetëm të konstatojnë vdekjen.

Policia shtoi që shkaku i vdekjes së turistit britanik do të jetë i njohur mbas autopsisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë