Ulqin: MIRATOHEN VENDIMET PËR SHITJEN E TOKËS DHE REBALANCIN E BUXHETIT

IMG-cc80b7217424b95fd776dbaefdc6bb8b-VKëshilltarët e Kuvendit të Komunës së Ulqinit të enjten mbrëma, në mbledhjen urgjente, me shumicë votash kanë miratuar rebalancin e buxhetit për vitin 2019, si dhe Vendimin për shitjen e tokës në pronësi të Komunës së Ulqinit.

Qeveria e Malit të Zi pak orë më herët miratoi Vendimin për dhënien e pëlqimit Komunës së Ulqinit për tjetërsimin e patundshmërisë dhe obligoi Drejtorinë për Patundshmëri që, në cilësinë e ofertuesit, të lajmërohet në konkursin publik për shitjen të cilin do ta shpallë Komuna e Ulqinit, me ofertën për blerjen e pronës deri në vlerën prej 3.552.000 euro.

Përfaqësuesi i Iniciativës qytetare Bekim Basha vlerësoi se shitja e tokës është gabim i madh i pushtetit komunal.

Kryetari Loro Nrekiq tha se ky është model i mirë për dalje nga bllokada e xhiro llogarisë, në të cilin Komuna gjendet tash tre muaj e gjysmë, si dhe falënderoi zyrtarët më të lartë shtetëror që i ndihmuan kësaj administrate lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do