Ulqin: PËRFUNDON TURNEU I TRETË NË TENIS “KARISMA ADRIATIC MONTENEGRO ULCINJ 2021”

Klubi i Tenisit “Bellevue”, kompleksi hotelerik “Karisma Adriatic Montenegro” dhe Federata Malazeze e Tenisit, organizojnë prej më 28 gusht deri më 26 shtator, katër turne profesionale për meshkuj, “futures”, me fond shpërblyes 15 mijë euro.

Të dielën në Ulqin u mbajt finalja e turneut të tretë dhe kualifikimet e “futures-in” e katërt.

Fitues i turneut të tretë ishte Alejo Lingua Lavallen nga Argjentina.

Drejtori i Klubit të Tenisit “Bellevue” Senad Tfa tha se në çdo turne gati 70 lojtarë kalojnë fazën kualifikuese.

Tafa tha se është pritur ardhja e numrit më të madh të tenistëve, mirëpo për shkak të situatës me virusin korona erdhën më pak.

Sipas fjalëve të tija, Klubi i Tenisit “Bellevue” së bashku me Federatën Malazeze të Tenisit planifikojnë që vitin e ardhshëm të rrisin numrin e turneve dhe çdo gjë që ndikojë negativisht në turneun e sivjetmë do të tejkalohet vitin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Klan Kosova: MYSAFIR MUNIB ABAZI – SI E KALOI ULQINI SEZONIN VEROR

Abazoviq: FILLON KTHIMI I PRONAVE QYTETARËVE TË ULQINIT NË VALDANOS

TV Ul-info: GJELOSH GJOKAJ – “BABAI” I GRAFIKËS MODERNE

Themelohet Klaster i Bujqëve të Malit të Zi: SKENDER KALEZIQI ZGJIDHET NËNKRYETAR
Themelohet Klaster i Bujqëve të Malit të Zi: SKENDER KALEZIQI ZGJIDHET NËNKRYETAR

Në Dhomën e Tregtisë së Malit të Zi u mbajt Kuvendi Themelues i Klasterit të Prodhuesve Bujqësor nga Mali i Zi. Në Kuvendin themelues morën pjesë përfaqësuesit nga të gjitha komunat e Malit të Zi, ndërsa

Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT
Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT

Me rastin e njëvjetorit të vdekjes së kryetarit të saj Dritan Kurti, Shoqata “Ora” do të organizojë mbrëmjen përkujtimore “Një vit pa Dritanin”. Në kuadër të mbrëmjes përkujtimore do të shfaqet filmi dokumentar

Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!
Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!

“Me kënaqësi dhe lumturi hyj në Valdanos”, deklaroi kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari. Ai tha që padrejtësia shumëdekadëshe më në fund po përmirësohet. “Si

BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT
BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT

I rrethuar nga fabrika dhe magazina të braktisura, gazetari i Ulqinit Mustafa Canka diskuton për zogjtë me një çift të moshuar gjerman në kriporet dikur të famshme të këtij qyteti bregdetar malazez. Me

Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”
Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”

Në kuadër të fushatës ULtra Green, të dielën, më 24 tetor 2021, në periudhën nga ora 11:00-15:00, në Ranë do të organizohet prezantimi i aktivitetet dhe shpërndarja e broshurave. Në orën 13:00, gazetarëve