Ulqin: RRETH NJË MIJË PUNËTORË NË KANTINAT NDËRTIMORE

Ndërtimtari, GradjevinarstvoNjë nga fushat më të goditura nga epidemia është tregu i patundshmërive, shkruajnë mediet malazeze.

Siç thuhet, interesim për blerje është shumë i ulët, ndërsa pritet rënia e mëtejme.

Por, përkundër kësaj në Ulqin vazhdon ndërtimi. Sipas të dhënave të pushtetit vendor, në kantinat ndërtimore momentalisht janë rreth një mijë punëtorë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…