Ulqin: Shpërthim zjarri në Ranë, nuk ka të lënduar (video)

Një zjarr i konsiderueshëm ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në një shtëpi private në Ranë.
Kryeshefi i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit Abdullah Nimanbegu për Ul-info deklaroi që telefonatën dhe njoftimin e parë për djegjen e një dhome të kësaj shtëpie e kanë pranuar në ora 10:45.
Nimanbegu tha që menjëherë në këtë lokacion janë nisur dy ekipe të zjarrfikësve të cilët në momentin e mbërritjes kanë vërejtur se digjet një pjesë e dhomës dhe ballkonit duke intervenuar menjëherë.
Fatmirësisht ekipet kanë arritur të ndalojnë përhapjen e zjarrit në pjesën tjetër të shtëpisë , edhe pse dëmet materiale janë të konsiderueshme.
Shkaku i zjarrit është ende i panjohur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë