Ulqin: TË MARTËN DELEGACIONI I KOMUNËS UDHËTON NË TURQI

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitDelegacioni i komunës së Ulqinit, në krye me kryetarin e komunës Fatmir Gjeka, do të udhëtojë të martën, më 2 shtator, në vizitë zyrtare Republikës së Turqisë, mëson Portali Ul-info.

Përveç Gjekes në delegacion i cili deri më 7 shtator do të qëndrojë në atë vend do të jenë dhe kryetari i Kuvendit Fuad Haxhibeti, nënkryetarët e komunës Safet Beci dhe Ardian Mavriq, si dhe dy punonjës të Zyrës për marrëdhënie ndërkombëtare dhe projekte.

Drejtuesit e komunës së Ulqinit në Turqi do të bisedojnë me disa ministra të Qeverisë së kryeministrit të ri Ahmet Davutoglu të cilët këtë pranverë e vizituan Ulqinin, si dhe do të jenë të pranuar edhe në selitë e kompanive “Polin” dhe “Rixos”, të cilët paralajmëruan investime në këtë komunë.

Gjatë vizitës do të dakordohet binjakëzimi i Ulqinit me një komunë në Turqi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer