Ulqin: ULTRAZËRI DHE APARATI I MAMOGRAFISË NË SHTËPINË E SHËNDETIT

Dom“Ultrazëri i ri dhe aparati i ri i mamagorafisë në Shtëpinë e Shëndetit në Ulqin, me vlerë mbi 80 mijë euro do të mundësojë diagnostifikimin më të mirë dhe mbrojtjen më të mirë shëndetësore për qytetarët e kësaj komune, por edhe për turistët”, tha për CdM ministri i shëndetësisë Kenan Hrapoviq.

Sipas fjalëve të drejtorit të Fondit për Siguri Shëndetësore Sead Çirgiq, bashkëpunimi në mes të këtij institucioni dhe Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin është në nivel të lartë. “Rezultatin e këtij bashkëpunimi mund ta shihni edhe sot, ndërsa rezultatet në veçanti do të shihen në të ardhmen. Fondi me blerjen e ultrazërit dhe me sigurimin e mjeteve për blerjen e aparatit të mamografisë, vazhdoi me realizimin e planeve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë për sigurimin e mbrojtjes cilësore shëndetësore në zonën e Komunës së Ulqinit”, shtoi Çirgiq.

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin Pavle Marnikoviq tha se aparatet më bashkëkohore do ti mundësojnë mjekëve në Ulqin që të punojnë diagnostikon më të mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do