Ulqini të premten do të jetë qendra kulturore e rajonit: NË KONCERTIN E LAHAJT DO TË JENË KRAHAS ABAZOVIQIT RAMA, OSMANI…

Komuna e Ulqinit bëri të ditur se gjithçka është gati për koncertin spektakolar të yllit të operës me famë botërore Ramë Lahaj të premten në Molen e Madhe në Ulqin.

Siç mëson Portali Ul-info, në këtë koncert do të jenë kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu.

Prezencën e kanë konfirmuar kryetarët e komunave të Prishtinës dhe Shkodrës Përparim Rama dhe Benet Beci, si dhe një sërë punëtorësh të dalluar të kulturës, biznesmenë dhe gazetarë nga vendet e rajonit.

“Besojmë që qyteti ynë i bukur të premten do të jetë qendra kulturore e Ballkanit dhe do të shënohet në mënyrën më të bukur fillimin e sezonit kryesor turistik në rivierën e Ulqinit”, thuhet nga Komuna dhe Organizata turistike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…