URA apelon tek diaspora: NË VIZITË ERDHËN ATO QË SHESIN DHE SHKATËRROJNË ULQININ

URATë nderuar bashkatdhetarë në SHBA, ju bëjmë thirrje që në emër të dashurisë për kombin tuaj dhe në emër të arsyes së shendosh të ndërgjegjësoheni dhe të vetëdijesoheni në lidhje me mysafirët nga Ulqini të cilët po ju hedhin pluhur syve.

Mos harroni që disa prej tyre sapo votuan për shitjen e tokës më të bukur ilire, të vetmen hapësirë të gjelbër dhe shëruese që e kemi trashëgimi për fëmijët tonë. Nuk e shiti askush tjetër, NE e shitem për çmimin e një shtëpie luksoze… I gjithë Pylli i Pishave pranë detit për një çmim qesharak, sepse liderët  Shqiptar në pushtet janë duke punuar vetëm në nivelin personal, jo lokal as kombëtarë.Populli shqiptarë u shit dhe u asimilua me vepra, nuk guxojmë as të festojmë me flamurin tonë kombëtar në trojet tona, sepse menjëherë dënohemi me gjobe nga pushteti në cilin marrin pjesë të gjithë këta pseudo patriotë, kurse liderët me fjalë janë trima legjendarë që vinë e mbajnë ligjërata kinse kanë ardhur si përfaqësues të popullit te vet.

JO, populli e ka thëne fjalën e vet. Mbetet tek ju, pra tek diaspora, vendimi se si do t’i trajtoni, me hipokrizi të maskuar dhe injorancë apo me sinqeritet dhe realitet të vrazhdë ashtu si është e drejtë në një të sotme të hidhur të cilën e kanë modeluar ata me veprat e tyre duke keqpërdorur pozicionet në të cilët i ka vendosur populli duke i besuar verbërisht.

URA gjithmonë do të jetë në anën e popullit dhe do të punojë për mbrojtjen dhe avancimin e interesave të përgjithshme pa harruar asnjëherë  misionin e vet fisnik, shërbimin ndaj komunitetit!

Në fund , i urojme të gjithë diasporës shqiptare: Urime Ditën e Flamurit!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do