URA: KUSH JANË ANËTARËT E RINJ TË KËSHILLIT KOMUNAL NË ULQIN

Në Konferencën e tretë Zgjedhore të Lëvizjes Qytetare URA u zgjodh Këshilli Komunal i cili do të ketë mbi 50 anëtarë.

Anëtarët e Këshillit janë:

Omer Bajraktari

Bekim Shurdha

Ilir Harasani

Arijana Kurmemi

Afërdita Hajdari

Ajet Luka

Bajram Gurzakoviq

Bahrija Vukoviq

Enes Ukoviq

Gazmir Halimehmeti

Muho Uruçi

Mevludin Zagoviq

Nenad Bogojeviq

Mustaf Bardhi

Aleksandar Perçobiq

Simo Dediq

Arian Murati

Nevryz Shaptafi

Hasan Sulejmani

Bekim Tafa

Brankica Razhnatoviq

Pashe Dragovoja

Gent Dollaku

Sasa Pogjanin

Safet Beci

Fato Shabani

Allmir Kollari

Ivana Pejoviq

Linda Draga

Mirso Cungu

Besar Hoxha

Valmir Pereziq

Zana Mavriq

Muhamed Kraja

Naser Selita

Hajrudin Shata

Arta Ismaili

Flori Zeneli

Agron Cenaj

Risto Hajdukoviq

Qamil Hoxha

Liridona Bushati Kaçaniq

Amil Grboviq

Edo Pufja

Hristina Dragoviq

Afredita Gorana

Ejub Zatoviq

Nikola Hot

Ivan Kalugjeroviq

Sulejman Kahari

Adonida Misherri

Bledi Nelaj

Rikujtojmë se Omer Bajraktari do të jetë kryetar i ri i Lëvizjes Qytetare URA, nënkryetarë do të jenë Safet Beci, Arian Murati, Hristina Dragoviq dhe Mustaf Bardhi, ndërsa sekretar i Këshillit do të jetë Simo Dediqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu