URA: PRAPË KONTROLLE NË PORTËN E VALDANOSIT

Omer Bajraktari - URAQytetarët e Ulqinit dhe mysafirët e paktë të cilët këto ditë dëshirojnë të hynë në Valdanos prapë kontrollohen në portën e cila qëndron në hyrje të këtij gji, njoftohet nga Këshilli komunal i Lëvizjes qytetare URA në Ulqin.

“Nga qytetarët në portë kërkohet që të tregojnë dokumentin identifikues dhe të hapin bagazhin e makinës, që është e palejueshme dhe hap pas nga të drejtat e realizuara në prill të vitit 2012”, thanë nga kjo parti.

Siç shtohet, me këtë sjellje e cila bëhet me urdhër të pushtetit qendror numri edhe ashtu i pakët i njerëzve që dëshirojnë të vizitojnë këtë hapësirë të mrekullueshme dekurajohen në këtë mënyrë.

“Kjo sjellje është e paligjshme, sepse hyrja në të mirën publike është kategori kushtetuese. Prandaj hyrja në Valdanos prapë rikujton në vendkalimin e kufirit shtetëror”, përfundohet nga URA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo