URA: Qeveria e Malit të Zi njëzëri i ka refuzuar të gjitha investimet në Ulqin

Projekti u Ulcinju, Projektet në Ulqin

Kumtesë për opinion e Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA në Ulqin.

Në mbledhjen e fundit të Qeverisë është miratuar lista prioritare e projekteve infrastrukturore të cilat financohen nga buxheti kapital. Në atë list pa mëdyshje tregohet ‘politika zhvillimore’  gjegjësisht  vazhdohet politika diskriminuese e DPS-it dhe partnerëve të tij në koalicion ndaj Ulqinit, e cila politikë, sipas këtij vendimi, duhet të zgjas edhe viteve të ardhshme. Këta projekte janë kandiduar nga ana e komunës së Ulqinit, fakt ky që  në mënyrën më të mirë e demanton tezën e e DPS-it lokal që pa to nuk ka zhvillim në Ulqin.

Meqenëse Kryeministri i Malit të Zi nesër do të vizitojë Ulqinin, publikisht e pyesim se kush është fajtor për këtë turpërim dhe diskriminim: qeveria e tij apo partia e tij në nivelin lokal?

Nga dokumenti i paraqitur shihet po ashtu se në të njëjtën mënyrë veprohet edhe ndaj komunës së porsaformuar të Tuzit, projektet e të së cilës janë refuzuar me qëllim të qartë-  që të vazhdohet politika diskriminuese!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre