URA: TË LIROHEN KËTË VJET NGA PAGESA SHFRYTËZUESIT E TË MIRAVE DETARE

Dritan AbazovicLëvizja Qytetare URA dërgoi iniciativë publike për ndihmën sipërmarrjes turistike, e cila, siç thonë nga kjo parti, do të rrezikohet në mënyrë të konsiderueshme për shkak të pandemisë së koronavirusit. Masa e propozuar ka të bëjë me Të Mirat Detare, prej të cilës kërkohet që të gjithë shfrytëzuesit të lirohen nga kompensimi për vitin 2020.

“Meqë prej tani është e qartë se sezoni është në pikë pyetje, e që edhe sipas skenarit më optimist vështirë mund të pritet përparim i madh, besojmë se kjo masë është optimale dhe që, të paktën pjesërisht, do t’i ndihmojë qiramarrësve të mirëmbajnë likuiditetin e punës”, njoftohet nga URA.

URA thekson se kjo masë “ka të bëjë me qiramarrësit të cilët kanë nënshkruar kontratat me Të Mirat Detare”, pavarësisht a bëhet fjalë për qiramarrësit e plazheve, të objekteve të përkohshme, apo ato që kanë nënshkruar kontratat afatgjate”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve