Vaterpolo Amerikan: 15 – VJEÇARJA ESMA DOLLAKU – YLL NË NGRITJE

Vaterpolistja e re me prejardhje ulqinake Esma Dollaku (15) është një nga sportistet më me perspektiv të Amerikës verilindore.Esma Dollaku NAWPJavën e kaluar në turneun prestigjioz të vaterpolos “Beast of the east”, Esma është zgjedhur në skuadrën e pare të turneut, si lojtarja e vetme nën moshën 17 vjeç.

Dollaku po ashtu është anëtare e përfaqësueses amerikane për regjioni verilindor, në kategorinë deri në 18 vjeç.

Ajo vitin e kaluar është bërë vajza e pare nga Pitsburgu e cila u zgjodh të mbroj ngjyrat e ekipit nacional në zhvillim. Vitin e ardhshëm Dollaku do të marrë pjesë në kampin zgjedhor të përfaqësueses amerikane për kadetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Hoteli Mediteran SHITJE INVENTARI DERI TË HËNËN
Hoteli Mediteran SHITJE INVENTARI DERI TË HËNËN

Veç edhe 3 dite 499 euro Ti merr gjithëçka brenda dhome. +382 69 154 180 Hotel Mediteran – Ulqin 

Murati: GJETËM 12.000 EURO NË XHIROLLOGARINË E KOMUNËS, TANI KEMI RRETH NJË MILION
Murati: GJETËM 12.000 EURO NË XHIROLLOGARINË E KOMUNËS, TANI KEMI RRETH NJË MILION

Sekretari i Sekretariatit për buxhet dhe financanë Komunën e Ulqinit Arian Murati deklaroi se “vazhdon performanca e shkëlqyer në aspektin e mbledhjes së të hyrave buxhetore”. “Xhirollogaria e komunës

Parking servisi: NGA 1 TETORI REGJIMI I RI I PAGESËS SË PARKIMIT PUBLIK
Parking servisi: NGA 1 TETORI REGJIMI I RI I PAGESËS SË PARKIMIT PUBLIK
MBËSHTETJE PËR STARTUP-et E TË RINJËVE
MBËSHTETJE PËR STARTUP-et E TË RINJËVE

    Fillimi i një biznesi të ri kërkon një përgatitje të konsiderueshme. Aty ku tregu po has probleme, startup-et janë të parët që mund të sjellin zgjidhje të shpejta. Dhe zgjidhjet janë ide

Kryetari Bajraktari në konferencë shtypi për 100 ditët e para në pushtet: FINANCAT E KOMUNË TË STABILIZUARA, NISIN INVESTIMET
Kryetari Bajraktari në konferencë shtypi për 100 ditët e para në pushtet: FINANCAT E KOMUNË TË STABILIZUARA, NISIN INVESTIMET

Të nderuar qytetarë dhe qytetare të komunës së Ulqinit, përfaqësues të mediave, zonja dhe zotërinj! Konferencën e sotme për shtyp e kam thirrur për të ndarë me ju rezultatet e 100 ditëve të para që kur