Vazhdon kërkimi i të riut: SHPËTIMTARËT KËRKOJNË NGA ADA NË VALDANOS

Uprava Pomorske sigurnostiDy anije të Drejtorisë së Sigurisë Detare dhe një e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë vazhduar sot në mëngjes kërkimin e Marko Mutiqit (24) nga Nikshiqi i cili dje pasdite u zhduk në det në afërsi të grykëderdhjes së djathtë të lumit Buna. Drejtori i Drejtorisë së Sigurisë Detare Safet Koçan dërgoi sot në mëngjes kërkesën ministrit të punëve të brendshme Mevludin Nuhoxhiq për angazhimin e një helikopterit i cili do të kyçej urgjentisht në kërkimin e të riut të zhdukur.

“Kushtet janë shumë të këqija por vazhdojmë kërkimin”, tha Koçan për Vijesti.

Ai vazhdoi se skuadrat shpëtuese kërkojnë në zonën detare prej Adës deri në Valdanos.

Kërkimi i Mutiq u ndërpre mbrëmë për shkak të territ dhe kushteve të këqija klimatike.

Vendasit dhe peshkatarët shpëtuan dje nga deti i trazuar bashkëqytetarin e Mutiqit Dragan Baqoviqin (24).

Siç mendohet, të rinjtë ishin bashkë në ujë para se rryma detare i morri larg nga bregu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do