Velipojë: TURISTËT NGA ÇEKIA LËSHOJNË SHQIPËRINË

VelipojaPolicia e Shkodrës ka arritur të identifikojë autorin e plagosjes së turistes çeke ditën e enjte në plazhin e Velipojës dhe ta shpallë atë në kërkim. Sipas policisë, ai është shtetasi Serjan Hyseni, 31-vjeç, i cili është shpallur në kërkim nga forcat blu si i dyshuari kryesor mbi këtë ngjarje.
“Hyseni akuzohet se pasditen e se enjtes ka plagosur aksidentalisht me armë zjarri turisten çeke Martina Mala, 26-vjeçe, e cila ishte në një lokal pranë bregut të detit në qendër të plazhit. Turistja është shprehur e shokuar mbi atë çka ka ndodhur në Velipojë, ndërsa ndodhet e shtruar në spitalin e Shkodrës. Nga spitali e intervisstuar, Martina shprehet: “Ne ishim të ulur në Bar, ishte një zhurmë e madhe pastaj dëgjova një djegësirë në këmbë dhe u rrëzova në tokë. Fillimisht u shokova, dhe nuk e dija se çfarë ndodhi, nuk e besova se ishte e vërtetë dhe që mund të më ndodhte mua. Që dikush të qëllohet në mes të rrugës, kjo tregon se nuk ekziston siguria. Megjithatë nqs nuk do flisja për plagën e marrë në këmbë do rikthehesha përsëri në Shqipëri. Kjo që ndodhi tregon se ne vendin tuaj nuk ka siguri të mjaftueshme. Unë nuk rikthehem më në Shqipëri
Sipas efektivëve blu të Shkodrës, në shënjestër të 31-vjeçarit shqiptar, ishte një person tjetër, por që atentati i dështoi duke plagosur turisten çeke. Nga hetimet paraprake bëhet e ditur se Hyseni ka patur një konflikt për shezlonget në plazh me një person tjetër dhe në konflikt e sipër ka nxjerrë armën për ta qëlluar, por plumbat kanë kapur turisten çeke.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre